Gratis fragt i DK ved ordrer over 399,- Gratis retur og ombytning
Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Cover shirt Twill Comfort fit

Brand: Eterna
Varenr.: 8819/10-E15V
Leveringstid: 2-6 hverdage
BESKRIVELSE:
ETERNA COVER SHIRT - uigennemsigtig - selv med tatoveringer!
Denne Eterna Cover skjorte i en Comfort fit model viser kun det af kroppe som du ønsker. Den skjuler tatoveringer og kropsbehåring til perfektion. Før denne skjorte kom på markedet var undertrøjer ofte nødvendige, dette er ikke tilfældet mere.

- Strøg fri
- Eterna Cover
- Comfort fit pasform
- Materiale: 100% bomuld

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
Ship to
*
*
Shipping Method
Mulighed
Forventet leveringstid
Pris
Desværre ingen levering - tilret land og postnr.
600,00 DKK
448,00 DKK




Tilgængelighed: IKKE PÅ LAGER
*
+ -

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformComfort Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformComfort Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
Mix & Match
8817/00-E19K

Eterna Cover shirt Twill Comfort fit

Fantastisk skjorte som ikke er gennemsigtig. Kan i de fleste tilfælde skjule en tatovering. Skjorten glatter sig ud af sig selv, når den bæres. Er meget behagelig at have på selv på varme dage, idét skjorten absorberer og transporterer fugt maksimalt.

Farve: Klassisk hvid
Twill / 100% bomuld
NON IRON = STRYGEFRI
Shark cut-away krave
MED brystlomme
Manchet: Med 2 knapper og knaphuller. Kan også bruges med manchet-knapper

Comfort Fit: Med ekstra plads - især til maven

Fineste Schweizer metervare
Produceret efter øko-tex standard 1000

FÅES I SLIM FIT, MODERN FIT OG COMFORT FIT
FÅES I HVID OG LYSEBLÅ
SE NEDERST PÅ SIDEN!
448,00 DKK 600,00 DKK
3932/38-E17V

Eterna Skjorte Comfort Fit

Eterna skjorte
100% Bomuld
Comfort fit
Easy Iron.
455,00 DKK 700,00 DKK
1804-2722-410

Sunwill Bukser Dark Blue Regular fit

Vi kan oftest levere denne vare fra dag til dag, men det kan forekomme at der er en leveringstid på 3-5 dage. Har du brug for at vide hvor hurtigt vi kan levere en given størrelse - så ring eller mail til os

Model : 1804-2722-410 / REGULAR FIT

Du kan få disse bukser fra Sunwill i tre pasformer:
SLIM FIT 40304-2722: En størrelse 50 har en fodvidde på 37,5 cm
MODERN FIT 10504-2722: En størrelse 50 har en fodvidde på 39 cm
REGULAR FIT 1804-2722: En størrelse 50 har en fodvidde på 41 cm

Klassiske bukser i Regular fit i en flot kvalitet. Den eksklusive blanding af uld, polyester og Lycra® sikrer, at buksen beholder sit glatte og nypressede udseende uanset om du har rejst 10 km eller 10.000 km. Samtidig med at buksen er ideel til rejsebrug, er den også behagelig og anvendelig til både arbejde og festlige lejligheder. Buksen har flad front med knæfor for øget komfort. Foran er der skrålommer, mens der bagpå er paspolerede lommer med knap. I den ene forlomme er der en lynlåslomme til opbevaring af kreditkort etc.
Kvalitet:
Yderstof Traveller: 53% Polyester, 43% Uld, 4% Elastan (Lycra®), 230 g/m² Foer 100% Polyester.

Style 1804-2722-410
Farve. Dark blue
Fra 600,00 DKK
8100/00-E137

Eterna skjorte Fein Oxford comfort fit

Lækker hvid skjorte fra Eterna. Med brystlomme.

Strygefri comfort fit skjorte i den blødeste bomuldskvalitet.
Materiale: 100% Bomuld
Farve indvendig krave/manchet: Navy m/små prikker
Blå knapper
448,00 DKK 600,00 DKK