Gratis fragt i DK ved ordrer over 399,- Gratis retur og ombytning
Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Cover Shirt Twill Modern Fit

Brand: Eterna
Varenr.: 8817/19-X18K
Leveringstid: Op til 8 hverdage
Fantastisk skjorte ! Skjorten glatter sig ud af sig selv, når den bæres. Er meget behagelig at have på selv på varme dage, idét skjorten absorberer og transporterer fugt maksimalt.

Farve: Navy
Twill / 100% bomuld
NON IRON = STRYGEFRI
Shark cut-away krave
Uden brystlomme
Manchet: Med 2 knapper og knaphuller. Kan også bruges med manchet-knapper

Modern Fit: Almindelig pasform

Fineste Schweizer metervare
Produceret efter øko-tex standard 1000

Størrelsesguide Modern Fit:

HALS / BRYST / TALJE:
Størrelse 37: 14½ / 110 cm / 102 cm
Størrelse 38: 15 / 110 cm / 102 cm
Størrelse 39: 15½ / 116 cm / 106 cm
Størrelse 40: 15 3/4 / 116 cm / 106 cm
Størrelse 41: 16 / 122 cm / 114 cm
Størrelse 42: 16½ / 122 cm / 114 cm
Størrelse 43: 17 / 132 cm / 122 cm
Størrelse 44: 17½ / 132 cm / 122 cm
Størrelse 45: 17 3/4 / 138 cm / 130 cm
Størrelse 46: 18 / 138 cm / 130 cm
Størrelse 47: 18½ / 146 cm / 138 cm
Størrelse 48: 19 / 146 cm / 138 cm

Ship to
*
*
Shipping Method
Mulighed
Forventet leveringstid
Pris
Desværre ingen levering - tilret land og postnr.
600,00 DKK
448,00 DKK




Tilgængelighed: IKKE PÅ LAGER
*
+ -

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

*
*
*
*
Mix & Match
8100/12-X13K

Eterna Fein Oxford Shirt Modern fit

Eterna skjorte
Modern fit
Kvalitet 100% bomuld
Kontrast i krave og manchet
Uden brystlomme
448,00 DKK 600,00 DKK
W12175001

Wrangler Jeans Texas stretch

Model Texas
Farve blue black
Kvalitet 96 % bomuld 3% polyester 1% elastan
Fra 425,00 DKK
8817/00-X18K

Eterna Cover Shirt Twill Modern Fit

Fantastisk skjorte som ikke er gennemsigtig. Kan i de fleste tilfælde skjule en tatovering. Skjorten glatter sig ud af sig selv, når den bæres. Er meget behagelig at have på selv på varme dage, idét skjorten absorberer og transporterer fugt maksimalt.

Farve: Klassisk hvid.
Twill / 100% bomuld
NON IRON = STRYGEFRI
Shark cut-away krave
Uden brystlomme
Manchet: Med 2 knapper og knaphuller. Kan også bruges med manchet-knapper

Modern Fit: Almindelig pasform

Fineste Schweizer metervare
Produceret efter øko-tex standard 1000

Størrelsesguide Modern Fit:

HALS / BRYST / TALJE:
Størrelse 37: 14½ / 110 cm / 102 cm
Størrelse 38: 15 / 110 cm / 102 cm
Størrelse 39: 15½ / 116 cm / 106 cm
Størrelse 40: 15 3/4 / 116 cm / 106 cm
Størrelse 41: 16 / 122 cm / 114 cm
Størrelse 42: 16½ / 122 cm / 114 cm
Størrelse 43: 17 / 132 cm / 122 cm
Størrelse 44: 17½ / 132 cm / 122 cm
Størrelse 45: 17 3/4 / 138 cm / 130 cm
Størrelse 46: 18 / 138 cm / 130 cm
Størrelse 47: 18½ / 146 cm / 138 cm
Størrelse 48: 19 / 146 cm / 138 cm

FÅES I SLIM FIT, MODERN FIT OG COMFORT FIT
FÅES I HVID, NAVY, SORT OG LYSEBLÅ
SE NEDERST PÅ SIDEN!

448,00 DKK 600,00 DKK
8817/10-X18K

Eterna Cover Shirt Twill Modern Fit

Fantastisk skjorte som ikke er gennemsigtig. Kan i de fleste tilfælde skjule en tatovering. Skjorten glatter sig ud af sig selv, når den bæres. Er meget behagelig at have på selv på varme dage, idét skjorten absorberer og transporterer fugt maksimalt.

Farve: Klassisk lyseblå
Twill / 100% bomuld
NON IRON = STRYGEFRI
Shark cut-away krave
Uden brystlomme
Manchet: Med 2 knapper og knaphuller. Kan også bruges med manchet-knapper

Modern Fit: Almindelig pasform

Fineste Schweizer metervare
Produceret efter øko-tex standard 1000

Størrelsesguide Modern Fit:

HALS / BRYST / TALJE:
Størrelse 37: 14½ / 110 cm / 102 cm
Størrelse 38: 15 / 110 cm / 102 cm
Størrelse 39: 15½ / 116 cm / 106 cm
Størrelse 40: 15 3/4 / 116 cm / 106 cm
Størrelse 41: 16 / 122 cm / 114 cm
Størrelse 42: 16½ / 122 cm / 114 cm
Størrelse 43: 17 / 132 cm / 122 cm
Størrelse 44: 17½ / 132 cm / 122 cm
Størrelse 45: 17 3/4 / 138 cm / 130 cm
Størrelse 46: 18 / 138 cm / 130 cm
Størrelse 47: 18½ / 146 cm / 138 cm
Størrelse 48: 19 / 146 cm / 138 cm

FÅES I SLIM FIT, MODERN FIT OG COMFORT FIT
FÅES I HVID, SORT, NAVY OG LYSEBLÅ
SE NEDERST PÅ SIDEN!

448,00 DKK 600,00 DKK