Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Cover Shirt Navy Slim Fit

Brand: Eterna
Varenr.: 8817/19-F182
Gratis levering
Leveringstid: Op til 14 dage
600,00 DKK
499,00 DKK





*
+ -
Beskrivelse:
Den perfekte skjorte til en moderne gentleman. Eterna Cover shirts er udviklet med professionalisme og funktionalitet for øje, hvilket kommer til udtryk i det uigennemsigtige twill stof som skjuler tatoveringer og kropsbehåring til perfektion. Hos Eterna har man detaljer for øje, derfor er skjorten designet med absoberende og transporterende stof som gør den alsidig selv på varme dage.

- 100% Bomuld
- Krølfri
- Slim fit

Er du i tvivl om din størrelse? - Gå til størrelsesguide.

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformSlim Fit
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformSlim Fit
Mix & Match

Eterna Cover Shirt Black Slim Fit

Beskrivelse:
Den perfekte skjorte til en moderne gentleman. Eterna Cover shirts er udviklet med professionalisme og funktionalitet for øje, hvilket kommer til udtryk i det uigennemsigtige twill stof som skjuler tatoveringer og kropsbehåring til perfektion. Hos Eterna har man detaljer for øje, derfor er skjorten designet med absoberende og transporterende stof som gør den alsidig selv på varme dage.

- 100% Bomuld
- Krølfri
- Slim fit

Er du i tvivl om din størrelse? - Gå til størrelsesguide.
499,00 DKK 600,00 DKK

Eterna Cover Shirt White Slim Fit

Beskrivelse:
Den perfekte skjorte til en moderne gentleman. Eterna Cover shirts er udviklet med professionalisme og funktionalitet for øje, hvilket kommer til udtryk i det uigennemsigtige twill stof som skjuler tatoveringer og kropsbehåring til perfektion. Hos Eterna har man detaljer for øje, derfor er skjorten designet med absoberende og transporterende stof som gør den alsidig selv på varme dage.

- 100% Bomuld
- Krølfri
- Slim fit

Er du i tvivl om din størrelse? - Gå til størrelsesguide.
Flere størrelser
499,00 DKK 600,00 DKK

Eterna Cover Shirt Light Blue Slim Fit

Beskrivelse:
Den perfekte skjorte til en moderne gentleman. Eterna Cover shirts er udviklet med professionalisme og funktionalitet for øje, hvilket kommer til udtryk i det uigennemsigtige twill stof som skjuler tatoveringer og kropsbehåring til perfektion. Hos Eterna har man detaljer for øje, derfor er skjorten designet med absoberende og transporterende stof som gør den alsidig selv på varme dage.

- 100% Bomuld
- Krølfri
- Slim fit

Er du i tvivl om din størrelse? - Gå til størrelsesguide.
Flere størrelser
499,00 DKK 600,00 DKK

Eterna Cover Shirt Navy Modern Fit

Beskrivelse:
Den perfekte skjorte til en moderne gentleman. Eterna Cover shirts er udviklet med professionalisme og funktionalitet for øje, hvilket kommer til udtryk i det uigennemsigtige twill stof som skjuler tatoveringer og kropsbehåring til perfektion. Hos Eterna har man detaljer for øje, derfor er skjorten designet med absoberende og transporterende stof som gør den alsidig selv på varme dage.

- 100% Bomuld
- Krølfri
- Modern fit

Er du i tvivl om din størrelse? - Gå til størrelsesguide.
Flere størrelser
499,00 DKK 600,00 DKK