Gratis fragt i DK ved ordrer over 399,- Gratis retur og ombytning
Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Cover Shirt Twill Modern Fit

Brand: Eterna
Varenr.: 8817/21-X18K
Leveringstid: 2-6 hverdage
BESKRIVELSE:
ETERNA COVER SHIRT - uigennemsigtig - selv med tatoveringer!
Denne Eterna Cover skjorte i en Modern fit model viser kun det af kroppe som du ønsker. Den skjuler tatoveringer og kropsbehåring til perfektion. Før denne skjorte kom på markedet var undertrøjer ofte nødvendige, dette er ikke tilfældet mere.

- Strøg fri
- Eterna Cover
- Slim fit pasform
- Materiale: 100% bomuld

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
Ship to
*
*
Shipping Method
Mulighed
Forventet leveringstid
Pris
Desværre ingen levering - tilret land og postnr.
600,00 DKK
448,00 DKK




*
+ -

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformModern Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformModern Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
Mix & Match
300-02-01

JBS T-shirt

Undertrøje fra JBS med korte ærmer.

100% bomuld
120,00 DKK 150,00 DKK