Gratis fragt i DK ved ordrer over 399,- Gratis retur og ombytning
Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Cover Shirt Twill Slim fit

Brand: Eterna
Varenr.: 8817/21-F182
Leveringstid: 2-6 hverdage
BESKRIVELSE:
ETERNA COVER SHIRT - uigennemsigtig - selv med tatoveringer!

OBS: Farven på denne skjorte er ikke hvid men ecru.

Denne Eterna Cover skjorte i en Slim fit model viser kun det af kroppe som du ønsker. Den skjuler tatoveringer og kropsbehåring til perfektion. Før denne skjorte kom på markedet var undertrøjer ofte nødvendige, dette er ikke tilfældet mere.

- Eterna Cover
- Slim Fit
- Materiale: 100% bomuld

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
Ship to
*
*
Shipping Method
Mulighed
Forventet leveringstid
Pris
Desværre ingen levering - tilret land og postnr.
600,00 DKK
448,00 DKK




*
+ -

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformSlim Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformSlim Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
Mix & Match
8817/10-F182

Eterna Cover Shirt Twill Slim fit

Fantastisk skjorte som ikke er gennemsigtig. Kan i de fleste tilfælde skjule en tatovering. Skjorten glatter sig ud af sig selv, når den bæres. Er meget behagelig at have på selv på varme dage, idét skjorten absorberer og transporterer fugt maksimalt.

Farve: Klassisk lyseblå
Twill / 100% bomuld
NON IRON = STRYGEFRI
Shark cut-away krave
Uden brystlomme
Manchet: Med 2 knapper og knaphuller. Kan også bruges med manchet-knapper

Slim Fit Orangeline er slank i modellen/til slank kropsbygning. Bruger du normalt en Modern Fit kan du evt. anvende en Slim Fit blot i en størrelse større.

Fineste Schweizer metervare
Produceret efter øko-tex standard 1000

Størrelsesguide Slim Fit:

HALS / BRYST / TALJE:
Størrelse 37: 14½ / 102 cm / 92 cm
Størrelse 38: 15 / 102 cm / 92 cm
Størrelse 39: 15½ / 110 cm / 98 cm
Størrelse 40: 15 3/4 / 110 cm / 98 cm
Størrelse 41: 16 / 116 cm / 104 cm
Størrelse 42: 16½ / 116 cm / 104 cm
Størrelse 43: 17 / 124 cm / 112 cm
Størrelse 44: 17½ / 124 cm / 112 cm
Størrelse 45: 17 3/4 / 134 cm / 122 cm
Størrelse 46: 18 / 134 cm / 122 cm

FÅES I SLIM FIT, MODERN FIT OG COMFORT FIT
FÅES I HVID OG LYSEBLÅ
SE NEDERST PÅ SIDEN!

448,00 DKK 600,00 DKK
JASON K3787-RS1149

Gabba Jason Shorts

Beskrivelse:
Et must have par shorts til sommer, er det par helt klassiske denim shorts. Denne model fra Gabba har en regular fit pasform, som kan rulles op for et mere skræddersyet look.
600,00 DKK