Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Fein Oxford Comfort Fit korte ærmer

Brand: Eterna
Varenr.: 8100/00-K137
Leveringstid: 2-6 hverdage
700,00 DKK
525,00 DKK





*
+ -
Beskrivelse:
Klassisk skjorte fra Eterna med korte ærmer.

- Fein Oxford
- 100% bomuld
- Med brystlomme
- Non Iron
- Farve: Hvid med blå knapper

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformComfort Fit
ÆrmelængdeKorte ærmer
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformComfort Fit
ÆrmelængdeKorte ærmer
Mix & Match

Signal T-Shirt Eddy Black

Beskrivelse:
En klassisk basic sort t-shirt fra Signal. Trøjen har en lækker blød kvalitet af 100% organic bomuld. Den perfekte klassiske herre t-shirt.
Flere størrelser
170,00 DKK 200,00 DKK

Marcus Country of Origin Shorts

Super smarte denim shorts med et lille opbræt. 60% bomuld / 2% elastan
Flere størrelser
320,00 DKK 400,00 DKK