Gratis fragt i DK ved ordrer over 399,- Gratis retur og ombytning
Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Fein Oxford Shirt Comfort fit ÆL68

Brand: Eterna
Varenr.: 8100/12-E137-ÆL68
Leveringstid: 1-3 hverdage
Beskrivelse:
Normal ærmelængde på Eterna skjorter er 65 cm.
Denne skjorte har ærmlængde 68 cm !

Endnu en stillet Eterna skjorte med et gennemført flot design. Skjorten har et tidsløst og meget elegant design, som du aldrig kan gå galt i byen med!

- Strøgfri
- Comfort fit
- Materiale: 100% bomuld

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
Ship to
*
*
Shipping Method
Mulighed
Forventet leveringstid
Pris
Desværre ingen levering - tilret land og postnr.
600,00 DKK
448,00 DKK




Tilgængelighed: IKKE PÅ LAGER
*
+ -

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformComfort Fit
ÆrmelængdeEkstra ærmlængde +3 cm (68 cm)
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformComfort Fit
ÆrmelængdeEkstra ærmlængde +3 cm (68 cm)
Mix & Match
10517-4451-260

Sunwill Chino Bomuld Modern Fit dark sand

Chinos i Modern fit i flot twill-metervare. Bukserne har fået en let vask, så de føles behagelige og har et flot udseende. Indholdet af elastan sikrer god komfort og en perfekt pasform. Coloursafe-teknologien der er brugt på denne metervare sikrer intense farver, der ikke falmer selv efter gentagne vaske. Desuden er metervaren vand- og smudsafvisende, så den holder sig pæn i længere tid. Foran er der skrålommer, mens der bagpå er dobbeltpaspolerede lommer. Bukserne er med lynlåslukning.

Forbuks: Flad front uden læg
Bagbuks: 2x1 indsnit over baglommer
Forlommer: To skrålommer med dobbelt stikning
Baglommer: To dobbeltpaspolerede lommer
Linning: Udelt linning
Opsøm: 1 cm opsøm med stikning
Fodvidde: 39 cm i str. 50

Kvalitet
97% Bomuld, 3% Elastan, 290 g/m²

Vaskeanvisninger
Stoffet kan indeholde overskudsfarve og skal vaskes seperat de første par gange. Vær opmærksom på, at farve kan smitte af på lyse materialer.
Vaskes med vrangen ud
Vaskes med lignende farver
800,00 DKK
1300/19-E83K

Eterna Skjorte Comfort Fit

Eterna Skjorte
100% Bomuld
Comfort Fit
Easy Iron.
448,00 DKK 600,00 DKK