Gratis fragt i DK ved ordrer over 399,- Gratis retur og ombytning
Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Fein Oxford Shirt Modern fit ÆL68

Brand: Eterna
Varenr.: 8100/00-X13K-ÆL68
Leveringstid: 1-3 hverdage
Beskrivelse:
Normal ærmelængde på Eterna skjorter er 65 cm.
Denne skjorte har ærmlængde 68 cm !

Endnu en stillet Eterna skjorte med et gennemført flot design. Skjorten har et tidsløst og meget elegant design, som du aldrig kan gå galt i byen med!

- Strøgfri
- Modern fit
- Materiale: 100% bomuld

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
Ship to
*
*
Shipping Method
Mulighed
Forventet leveringstid
Pris
Desværre ingen levering - tilret land og postnr.
600,00 DKK
448,00 DKK




Tilgængelighed: IKKE PÅ LAGER
*
+ -

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformModern Fit
ÆrmelængdeEkstra ærmlængde +3 cm (68 cm)
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformModern Fit
ÆrmelængdeEkstra ærmlængde +3 cm (68 cm)
Mix & Match
2015-2722-100

Sunwill Blazer Sort Modern Fit

Vi kan oftest levere denne vare fra dag til dag, men det kan forekomme at der er en leveringstid på 3-5 dage. Har du brug for at vide hvor hurtigt vi kan levere en given størrelse - så ring eller mail til os.

KUN ONLINE TILBUD

PASSER TIL ALLE BUKSER FARVE 100 (SORT)
Pæn slank 2-knapsblazer i en flot kvalitet. Den eksklusive blanding af uld, polyester og Lycra® sikrer, at blazeren beholder sit glatte og nypressede udseende uanset om du har rejst 10 km eller 10.000 km. Samtidig med at blazeren er ideel til rejsebrug, er den også behagelig og anvendelig til både arbejde og festlige lejligheder. Blazeren har to lommer med klap samt paspoleret brystlomme. Indvendig er der tre lommer. Slidserne bagpå giver øget bevægelighed. Ryglængde: Str. 24 (kort): 70 cm / Str. 50 (normal): 74,5 cm / Str. 98 (lang): 78,5 cm
Kvalitet Yderstof Traveller: 53% Polyester, 43% Uld, 4% Elastan (Lycra®), 230 g/m² Foer 100% Polyester
1800,00 DKK
8100/12-X13K

Eterna Fein Oxford Shirt Modern fit

Eterna skjorte
Modern fit
Kvalitet 100% bomuld
Kontrast i krave og manchet
Uden brystlomme
448,00 DKK 600,00 DKK