Gratis fragt i DK ved ordrer over 399,- Gratis retur og ombytning
Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Fein Oxford Shirt Slim fit

Brand: Eterna
Varenr.: 8100/12-F132
Leveringstid: 2-6 hverdage
BESKRIVELSE:
Med denne fine Oxford-skjorte med en trendy krave opnår du et utrolig stilet look. Skjorten er produceret i en lækker oxford kvalitet, som er slidstærk, utrolig blød og åndbar. Denne skjorte er bare et absolut must-have i den moderne herre garderobe.

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
Ship to
*
*
Shipping Method
Mulighed
Forventet leveringstid
Pris
Desværre ingen levering - tilret land og postnr.
600,00 DKK
448,00 DKK




Tilgængelighed: IKKE PÅ LAGER
*
+ -

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformSlim Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformSlim Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
Mix & Match
3116/12-E95K

Eterna Twill Struktur shirt Comfort fit

Beskrivelse:
Endnu en stillet Eterna skjorte med et gennemført flot design. Skjorten har et tidsløst og meget elegant design, som du aldrig kan gå galt i byen med!

- Comfort fit
- Strøg fri
- Materiale: 98% Bomuld, 2% Elastan

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
448,00 DKK 600,00 DKK
3720/12-E14L

Eterna Karo Twill shirt Comfort fit

BESKRIVELSE:
Er du til lækker kvalitet og sportslig elegance i garderobe?
Så er denne skjorte et match made in heaven! - Skjorten har et lækkert design, med et skræddersyet look.

- 100% Bomuld
- Med brystlomme
- Strøgfri
- Eterna Twill

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
448,00 DKK 600,00 DKK
8817/10-F182

Eterna Cover Shirt Twill Slim fit

Fantastisk skjorte som ikke er gennemsigtig. Kan i de fleste tilfælde skjule en tatovering. Skjorten glatter sig ud af sig selv, når den bæres. Er meget behagelig at have på selv på varme dage, idét skjorten absorberer og transporterer fugt maksimalt.

Farve: Klassisk lyseblå
Twill / 100% bomuld
NON IRON = STRYGEFRI
Shark cut-away krave
Uden brystlomme
Manchet: Med 2 knapper og knaphuller. Kan også bruges med manchet-knapper

Slim Fit Orangeline er slank i modellen/til slank kropsbygning. Bruger du normalt en Modern Fit kan du evt. anvende en Slim Fit blot i en størrelse større.

Fineste Schweizer metervare
Produceret efter øko-tex standard 1000

Størrelsesguide Slim Fit:

HALS / BRYST / TALJE:
Størrelse 37: 14½ / 102 cm / 92 cm
Størrelse 38: 15 / 102 cm / 92 cm
Størrelse 39: 15½ / 110 cm / 98 cm
Størrelse 40: 15 3/4 / 110 cm / 98 cm
Størrelse 41: 16 / 116 cm / 104 cm
Størrelse 42: 16½ / 116 cm / 104 cm
Størrelse 43: 17 / 124 cm / 112 cm
Størrelse 44: 17½ / 124 cm / 112 cm
Størrelse 45: 17 3/4 / 134 cm / 122 cm
Størrelse 46: 18 / 134 cm / 122 cm

FÅES I SLIM FIT, MODERN FIT OG COMFORT FIT
FÅES I HVID OG LYSEBLÅ
SE NEDERST PÅ SIDEN!

448,00 DKK 600,00 DKK