Gratis fragt i DK ved ordrer over 399,- Gratis retur og ombytning
Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Performance Shirt Slim fit

Brand: Eterna
Varenr.: 3377/19-F170
Leveringstid: 2-6 hverdage
Bliv klar til at bevæge dit frit og behageligt med en denne Eterna performance skjorte. Skjorten har samme fleksibilitet som sportstøj, som giver den maksimale bevægelighed og frihed.

- Performance fit
- Slim fit pasform
- Materiale: 70% lyocell, 26% polymid og 4% elastan
- Lyocell giver en køleeffekt, som gør skjorten mere åndbar

Gå til størrelsesguide i bunden af siden
Ship to
*
*
Shipping Method
Mulighed
Forventet leveringstid
Pris
Desværre ingen levering - tilret land og postnr.
600,00 DKK
448,00 DKK




Tilgængelighed: IKKE PÅ LAGER
*
+ -

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformSlim Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformSlim Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
Mix & Match
3377/00-F170

Eterna Performance Shirt Slim fit

Bliv klar til at bevæge dit frit og behageligt med en denne Etern performance skjorte
Skjorten har samme fleksibilitet som sportstøj, som giver den maksimale bevægelighed og frihed.

- Performance fit
- Slim fit pasform
- Materiale: 70% lyocell, 26% polymid og 4% elastan
- Lyocell giver en køleeffekt, som gør skjorten mere åndbar.

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
448,00 DKK 600,00 DKK
10504-2722-100

Sunwill Bukser Sort Modern Fit

Vi kan oftest levere denne vare fra dag til dag, men det kan forekomme at der er en leveringstid på 3-5 dage. Har du brug for at vide hvor hurtigt vi kan levere en given størrelse - så ring eller mail til os.

Model : 10504-2722-100 / MODERN FIT

Du kan få disse bukser fra Sunwill i tre pasformer:
SLIM FIT 40304-2722: En størrelse 50 har en fodvidde på 37,5 cm
MODERN FIT 10504-2722: En størrelse 50 har en fodvidde på 39 cm
REGULAR FIT 1804-2722: En størrelse 50 har en fodvidde på 41 cm

Klassiske bukser i Modern fit i en flot kvalitet. Den eksklusive blanding af uld, polyester og Lycra® sikrer, at buksen beholder sit glatte og nypressede udseende uanset om du har rejst 10 km eller 10.000 km. Samtidig med at buksen er ideel til rejsebrug, er den også behagelig og anvendelig til både arbejde og festlige lejligheder. Buksen har flad front med knæfor for øget komfort. Foran er der skrålommer, mens der bagpå er paspolerede lommer.
43% uld 53%polyester 4% lycra

Style nr. 10504-2722-100
Farve Sort.
Fra 600,00 DKK
2000-75-49

JBS Strømper navy

Klassisk ensfarvet herrestrømpe.

80% Bomuld, 19% Polyamid, 1% Elastan
32,00 DKK 40,00 DKK
8318/00-F182

Eterna Skjorte Slim Fit

Flot hvid skjorte fra Eterna.
Med struktur.
Strygefri slim fit skjorte med stræk i den blødeste bomuldskvalitet.
Materiale: 98% Bomuld, 2% Elastan
448,00 DKK 600,00 DKK