Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Skjorte Comfort Fit

Brand: Eterna
Varenr.: 1100/39-E198
Leveringstid: Op til 8 hverdage
600,00 DKK
450,00 DKK





*
*
+ -
Klassisk skjorte fra Eterna

- Uni Popeline
- 100% bomuld
- Med brystlomme
- Non Iron
- Farve: Sort

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

*
*
*
*
Mix & Match

Sunwill Bukser Sort Modern Fit

Beskrivelse:
Klassiske bukser med tilpasset pasform er gode til rejse, arbejde eller fest, fordi de er praktiske, behagelige og tidløse.

- Modern fit
- Krølfri - selv når du sidder i bilen eller flyet
- Silikone bånd i linning - så skjorten holdes på plads
- Flad front med knæfor for øget komfort
- Materiale: 53% Polyester / 43% Uld / 4% Elasthan

Varenummer 10504-2722-100
Flere størrelser
675,00 DKK 900,00 DKK

Eterna Fein Oxford Shirt Modern fit

Eterna skjorte
Modern fit
Kvalitet 100% bomuld
Kontrast i krave og manchet
Uden brystlomme
Flere størrelser
450,00 DKK 600,00 DKK

Eterna Skjorte Fein Oxford comfort fit

Eterna skjorte
Kvalitet 100% bomuld
Med brystlomme
Kontrast knapper
Kontrastfarve i nakke og indvendig manchetter.
Flere størrelser
450,00 DKK 600,00 DKK

Eterna Struktur Shirt Modern Fit

Eterna skjorte
Kvalitet 100% bomuld
Modern fit
Farve hvid med blålig struktur
Kontrast nakke og indvendig manchetter.
Flere størrelser
450,00 DKK 600,00 DKK