Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Skjorte Modern Fit

Brand: Eterna
Varenr.: 8992/16-X14P
Leveringstid: Op til 8 hverdage
600,00 DKK
450,00 DKK





*
*
+ -
BESKRIVELSE:
Et must-have i enhver seriøs herregarderobe!
Alle skal bare eje en klassisk stribet skjorte, og hvorfor så ikke få den i top kvalitet. Det sikre du dig med en skjorte fra Eterna, der er virkelig gjort noget ud af, at du som bruger får den bedste oplevelse.

- 100% Bomuld
- Strøgfri
- Kent collar

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

*
*
*
*
Mix & Match

Eterna Fein Oxford Shirt Modern fit

Eterna skjorte
100% Bomuld
Kontrast knapper
Kontrast farve i krave og manchetter
Uden brystlomme
Flere størrelser
450,00 DKK 600,00 DKK

Eterna Cover Shirt Twill Modern Fit

Fantastisk skjorte som ikke er gennemsigtig. Kan i de fleste tilfælde skjule en tatovering. Skjorten glatter sig ud af sig selv, når den bæres. Er meget behagelig at have på selv på varme dage, idét skjorten absorberer og transporterer fugt maksimalt.

Farve: Klassisk lyseblå
Twill / 100% bomuld
NON IRON = STRYGEFRI
Shark cut-away krave
Uden brystlomme
Manchet: Med 2 knapper og knaphuller. Kan også bruges med manchet-knapper

Modern Fit: Almindelig pasform

Fineste Schweizer metervare
Produceret efter øko-tex standard 1000

Størrelsesguide Modern Fit:

HALS / BRYST / TALJE:
Størrelse 37: 14½ / 110 cm / 102 cm
Størrelse 38: 15 / 110 cm / 102 cm
Størrelse 39: 15½ / 116 cm / 106 cm
Størrelse 40: 15 3/4 / 116 cm / 106 cm
Størrelse 41: 16 / 122 cm / 114 cm
Størrelse 42: 16½ / 122 cm / 114 cm
Størrelse 43: 17 / 132 cm / 122 cm
Størrelse 44: 17½ / 132 cm / 122 cm
Størrelse 45: 17 3/4 / 138 cm / 130 cm
Størrelse 46: 18 / 138 cm / 130 cm
Størrelse 47: 18½ / 146 cm / 138 cm
Størrelse 48: 19 / 146 cm / 138 cm

FÅES I SLIM FIT, MODERN FIT OG COMFORT FIT
FÅES I HVID, SORT, NAVY OG LYSEBLÅ
SE NEDERST PÅ SIDEN!

Flere størrelser
450,00 DKK 600,00 DKK

Eterna Twill Struktur Modern fit

Eterna skjorte
Modern fit
Uden brystlomme
100% bomuld
Størrelse: 46, 48
450,00 DKK 600,00 DKK

Eterna Struktur Shirt Modern Fit

Eterna skjorte
Kvalitet 100% bomuld
Modern fit
Farve hvid med blålig struktur
Kontrast nakke og indvendig manchetter.
Flere størrelser
450,00 DKK 600,00 DKK