Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Soft Tailoring Jersey Shirt Modern fit

Brand: Eterna
Varenr.: 2159_00JS82
Leveringstid: Op til 8 hverdage
800,00 DKK





*
+ -
Beskrivelse:
Vi introducere vores Soft tailoring shirt fra 1863 by Eterna-kollektionen. Den perfekte tilføjelse til enhver garderobe!

Skjorten er lavet af høj kvalitets jersey stof i 100% bomuld, der både er nemt at stryge og er lige så blødt som smør.

Med en moderne pasform og afrundet søm er skjorten designet til at blive båret over buksekanten for et afslappet og behageligt look. Den bløde hajkrave og manchetter tilføjer en premium følelse til skjorten, hvilket gør den til et fantastisk valg både til forretnings lejligheder og hverdagsbrug.

- Modern fit
- Stryg let
- 100% Bomuld
- CO2-neutral

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformModern Fit
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformModern Fit