Gratis fragt i DK ved ordrer over 399,- Gratis retur og ombytning
Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Struktur Stretch Shirt Slim fit

Brand: Eterna
Varenr.: 8603/12-F142
Leveringstid: 2-6 hverdage
Beskrivelse:
Endnu en stillet Eterna skjorte med et gennemført flot design. Skjorten har et tidsløst og meget elegant design, som du aldrig kan gå galt i byen med!

- Slim fit
- Strøg fri
- Materiale: 98% Bomuld, 2% Elastan

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
Ship to
*
*
Shipping Method
Mulighed
Forventet leveringstid
Pris
Desværre ingen levering - tilret land og postnr.
600,00 DKK
448,00 DKK




Tilgængelighed: IKKE PÅ LAGER
*
+ -

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

*
*
*
*