Gratis fragt i DK ved ordrer over 399,- Gratis retur og ombytning
Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Twill Struktur shirt Comfort fit

Brand: Eterna
Varenr.: 3116/32-E95K
Leveringstid: 2-6 hverdage
Beskrivelse:
Endnu en stillet Eterna skjorte med et gennemført flot design. Skjorten har et tidsløst og meget elegant design, som du aldrig kan gå galt i byen med!

- Comfort fit
- Strøg fri
- Materiale: 98% Bomuld, 2% Elastan

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
Ship to
*
*
Shipping Method
Mulighed
Forventet leveringstid
Pris
Desværre ingen levering - tilret land og postnr.
600,00 DKK
448,00 DKK




Tilgængelighed: IKKE PÅ LAGER
*
+ -

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformComfort Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformComfort Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
Mix & Match
3116/12-E95K

Eterna Twill Struktur shirt Comfort fit

Beskrivelse:
Endnu en stillet Eterna skjorte med et gennemført flot design. Skjorten har et tidsløst og meget elegant design, som du aldrig kan gå galt i byen med!

- Comfort fit
- Strøg fri
- Materiale: 98% Bomuld, 2% Elastan

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
448,00 DKK 600,00 DKK
22016980-FOREST NIGH

Only and Sons Strik Panter

PRODUKTBESKRIVELSE
- Strikbluse med struktur
- Rund udskæring
- Længde: 70 cm i størrelse L
- Modellen er iført størrelse L

100% Bomuld
Maskinvask, halvt fyldt, kort centrifugering 30 °C
Må ikke bleges
Må ikke tørretumbles
Stryges ved lav temp. Højeste temp. 100 °C
Må ikke renses
300,00 DKK
8100/12-E137

Eterna Skjorte Fein Oxford comfort fit

Eterna skjorte
Kvalitet 100% bomuld
Med brystlomme
Kontrast knapper
Kontrastfarve i nakke og indvendig manchetter.
448,00 DKK 600,00 DKK
1140-07-09

JBS minislip 5-pack

BESKRIVELSE
JBS 5-Pak breifs. De er lækker kvalitet, og giver en masse komfort. Fantastisk kvalitet som vi kender fra JBS.

MATERIALE
- 100% Økologisk bomuld
240,00 DKK 300,00 DKK