Gratis fragt i DK ved ordrer over 399,- Gratis retur og ombytning
Du har ingen varer i din varekurv.
Close
Filters
Søg

Eterna Uni Popeline Shirt Slim fit

Brand: Eterna
Varenr.: 1100/00-F182
Leveringstid: 2-6 hverdage
BESKRIVELSE:
Uanset anledning, om du befinder dig på kontoret, i haven eller på gåtur i naturen. Vil en klassisk hvid skjorte altid være passende.

- Slim Fit
- Materiale: 100% Bomuld
- Skal ikke stryges
- Tidløst design

Denne skjorte giver dig en kombination af en klassisk lang ærmet skjorte med en "Shark" collar. Dette giver dig et utrolig stillet look, som aldrig går af moden

Gå til størrelsesguiden i bunden af siden
Ship to
*
*
Shipping Method
Mulighed
Forventet leveringstid
Pris
Desværre ingen levering - tilret land og postnr.
600,00 DKK
448,00 DKK




Tilgængelighed: IKKE PÅ LAGER
*
+ -

Størrelsesguide Eterna Skjorter Men

HalsmålCM:37/3839/4041/4243/4445/4647/4849/50
OmkredsInch:14½ / 1515½ / 15 3/416 / 16½17 / 17½17 3/4 / 1818½ / 1919 1/4 / 19½
Brystmål i cmCOMFORT FIT112120128134148154160
 MODERN FIT110116122132138146 
 SLIM FIT102110116124134  
 SUPER SLIM102110116124   
Taljemål i cmCOMFORT FIT108114124134148154160
 MODERN FIT102106114122130138 
 SLIM FIT9298104112122  
 SUPER SLIM838995103   
Ryglængde / Standard armlgd. 65 cmCOMFORT FIT80808082909095
 MODERN FIT808080828590 
Ryglængde / Armlængde 59 cmCOMFORT FIT80808080808080
 MODERN FIT808080808080 
Ryglængde / Armlængde 68 cmCOMFORT FIT858585859090 
 MODERN FIT858585859090 
Ryglængde / Armlængde 72 cmCOMFORT FIT90909090909095
 MODERN FIT909090909090 
Armlængde / Korte ærmerCOMFORT FIT282828283030 
 MODERN FIT272727283030 
 SLIM FIT2424242426  
SkulderbreddeCOMFORT FIT26262628282830
 MODERN FIT262626282828 
 SLIM FIT2626262828  
 SUPER SLIM26262628  

Produkt specifikationer
PasformSlim Fit
ÆrmelængdeLange ærmer
*
*
*
*
Produkt specifikationer
PasformSlim Fit
ÆrmelængdeLange ærmer